مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

علت درد زیر شکم سمت چپ در مردان و زنان

مجله اینترنتی زیگیل » خانواده » علت درد زیر شکم سمت چپ در مردان و زنان

درد زیر شکم در بسیاری از افراد اتفاق می افتد و علل مختلفی میتواند داشته باشد. گاهی این درد زیر شکم قسمت چپ ان بروز میکند. در سمت چپ, اندام هایی مانند تخمدان, روده کوچک, لوله فالوپ چپ و حالب چپ قرار دارد که این علت میتواند به ان مربوط شود. در این بخش درباره علت درد زیر شکم سمت چپ اطلاعاتی را تقدیم میکنیم . به عنوان مثال بارداری خارج رحم میتواند از علل این درد باشد که باید هر چه سریع تر درمان شود .

درد زیر شکم

 درد زیر شکم  دلایل مختلفی دارد و بر اساس این دلایل راه درمانش با هم فرق میکند .گاهی زیر شکم ما درد میکند ولی نمی دانیم دلیلش چیست . در این قسمت درباره برخی علت های درد زیر شکم اطلاعاتی را تقدیمتان می کنیم.

علت درد زیر شکم سمت چپ در مردان و زنان

در این بخش از مجله اینترنتی زیگیل درباره علت درد زیر شکم سمت چپ مردان و زنان اطلاعاتی را تقدیمتان می کنیم . امیدواریم از مطالعه این بخش استفاده لازم را ببرید.

علت درد زیر شکم سمت چپ در مردان و زنان

یبوست از علت درد زیر شکم سمت چپ در مردان و زنان

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل یبوست یکی از علل درد زیر شکم در سمت چپ  است. علت  یبوست هم نداشتن توان کافی در دفع مدفوع است. اگر این مدفوع به صورت منظم دفع شود مشکل دل درد حل خواهد شد. استفاده از رژیم غذایی مناسب باعث منظم کار کردن معده و جلوگیری از یبوست و درد سمت چپ شکم می شود. به عنوان مثال شما باید مصرف مایعات زیاد و مواد غذایی حاوی فیبر در رژیم غذاییتان  را هرگز فراموش نکنید.

انسداد روده از علت درد زیر شکم سمت چپ در مردان و زنان

انسداد روده یکی از علل اصلی درد زیر شکم سمت چپ است که ممکن است مانع عبور غذا از قسمت پایینی روده شود. در این صورت باید فورا به متخصص مراجعه کرده تا از عفونت شدید و مرگ بافت روده جلوگیری کنید.

سنگ کلیه از علت درد زیر شکم سمت چپ در مردان و زنان

طبق اطلاعات بدست امده سنگ کلیه ها هم میتوانند در مجاری ادرار باعث ایجاد درد در زیر شکم سمت چپ شوند.  دلیل ان هم اینست که زمانیکه این سنگها از کلیه به مثانه وارد می گردند تا بخواهند از بدن خارج شوند درد شدیدی را در زیر شکم ایجاد می کنند. در این حالت ممکن است درد با علائمی مانند تهوع و تب و لرز و ادرار صورتی همراه باشد. در صورت مشاهده این علائم بهتر است که به پزشک متخصص مراجعه کنید. همچنین با مصرف زیاد آب از بروز سنگ کلیه می توان جلوگیری کرد.

این را بخوانید : انواع دمنوش های گیاهی و دمکرده ها سری ۲

عفونت کلیه از علت درد زیر شکم سمت چپ در مردان و زنان

عفونت ادراری و عفونت کلیه هم از شایع ترین عفونتهاست . این عفونت  کلیه چپ راه پیدا میکند و در نتیجه باعث درد در ان قسمت می شود. این عفونتها اغلب با مصرف آنتی بیوتیک درمان می شود.

 

علت درد زیر شکم سمت چپ در مردان و زنان

بارداری خارج از رحم از علت درد زیر شکم سمت چپ زنان

بارداری خارج از رحم میتواند از علت درد زیر شکم باشد. به حالتی که تخمک بارور شده در خارج از رحم قرار گیرد, بارداری خارج از رحم گفته می شود که دلایل مختلفی هم دارد. با رشد جنین در خارج از رحم درد زیر شکم سمت چپ بیشتر می شود. همچنین این امر با تاخیر در عادت ماهیانه و خونریزی غیر طبیعی واژن همراه است. پس اگر به درد مشکوکی پی برید سریعا به پزشک مراجعه کنید تا علت ان شناسایی شود.

کیست تخمدان چپ از علت درد زیر شکم سمت چپ در مردان و زنان

کیست تخمدان هم میتواند باعث درد در زیر شکم در قسمت چپ ان شود. کیست تخمدان کیسه پر از مایعی است که بر روی سطح تخمدان رشد می کند و با بزرگ شدن در شکم باعث درد زیر شکم سمت چپ در زنان خواهد شد. معمولا کیستها بی خطر هستند ولی ممکن است رشد کنند – بسیار بزرگ شوند – تغییر شکل دهند و پیچ و تاب پیدا کنند و در نتیجه درد ی در قسمت زیر شکم اتفاق بیفتد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. سعی کنید اگر درد مشکوکی در ناحیه زیر شکمتان داشتید حتما سریعا به پزشک مراجعه کنید تا علت ان را شناسایی کرده و برای درمان ان اقدامات لازم را انجام دهند.


# # # #

مطالب پیشنهادی

۵ غذای مادر باردار و تغذیه در بارداری

۴ خطر برای پوست کودک

دلایل خروپف در کودکان و آپنه خواب

علت تب در کودکان و بررسی عوامل موثر آن

پربازدید های خانواده

Sorry. No data so far.

نظرات شما