ویکیوز

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

خواص حنا و فواید شگفت انگیز آن

مجله اینترنتی زیگیل » سلامت » خواص حنا و فواید شگفت انگیز آن

از خواص حنا اینست که حنا قابض است و جوشاندۀ برگ حنا برای درمان بیماریهای پوستی، گاهی اوقات تسکین سردرد و دهانشویه استفاده می شود . جهت گرفتگی عضلانی دستگاه گوارشی از عصاره برگ حنا استفاده می شود .برای رفع اگزما میتوانید گرد برگ حنا، برگ هلو و برگ تانن‌دار گیاهان مختلف را مخلوط کنید و بر روی محل بمالید .

خواص حنا برای پوست و مو از قدیم الایام شناخته شده است . اکثرا حنا را به صورت موضعی به مو یا پوست میمالند . از خواص حنا میتوان به درمان بیماریهای قارچی پوستی بویژه در قارچ‌های عامل کچلی و تخفیف دردهای روماتیسمی اشاره کرد . همچنین میتوان با حنا موهای خود را رنگ کرد . برخی افراد حنا را به ناخن میزنند تا ناخن هایشان رنگ شود. همچین برای نقاشی روی دست به روش هندی ها از حنا استفاده می شود .

خواص حنا چیست ؟

از دیگر خواص حنا اینست که حنا قابض است و جوشاندۀ برگ حنا برای درمان بیماریهای پوستی، گاهی اوقات تسکین سردرد و دهانشویه استفاده می شود . جهت گرفتگی عضلانی دستگاه گوارشی از عصاره برگ حنا استفاده می شود .

برای رفع اگزما میتوانید گرد برگ حنا، برگ هلو و برگ تانن‌دار گیاهان مختلف را مخلوط کنید و بر روی محل بمالید . جالب است بدانید کسانی که زیاد عرق میکنند از حنا برای جلوگیری از تعریق زیاد در محل دست و پا استفاده می شود . اگر واقعا پاهایاتان زیاد بو میدهد پیشنهاد میکنیم پاهایتان را حنا بزنید . به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ،درست است که پاهایتان رنگ میگیرد اما در کم شدن بوی بد بسیار موثر است .

مضرات حنا

طبق مطالب بالا از حنا برای رنگ کردن مو و دست استفاده می شود . این خاصیت رنگ دهندگی بخاطر وجود مادۀ لاوسون و سایر مواد موجود در حنا است . باید بدانید که ماده لاوسون سمیت بسیار کمی دارد و موجب کند شدن زودگذر ضربان قلب با افزایش دامنۀ انقباض آن خواهد شد.  همچنین اثرات ضد اسهالی، ضد التهاب، ضددرد و ضد تب ، ضد باکتری و ضد قارچی نیز به خاطر همین حنا است .

دیگر خواص حنا

از خواص حنا میتوان به تقویت مو و همچنین درمان شوره سر اشاره کرد. اگر ریشه حنا را بجوشانید این ماده ادرار اور است و همچنین سینه را نرم و برونشیت را درمان میکند . در برخی از کشورها  از له کرده برگهای تازه  حنا به صورت ضماد برای سوزش پا که منشأ بیماری بری بری و کمبود ویتامین B باشد ، استفاده می شود .

همچنین برای جوش و کورک و زخمهای ختنه و رماتیسم و بزرگ شدن معده نیز از حنا استفاده می شود. به گزارش مجله اینترنتی زیگیل از جوشانده برگهای حنا به صورت غرغره برای رفع پیله دندان استفاده کنید. برای درمان عفونت چرکی نرمه بند دور انگشت دست و سایر بیماری های ناخن برگهای حنا را له کنید و با ان خمیری تهیه کرده ، بر روی محلهای مورد نظر بمالید .

برای رشد بهتر موها حنا را با روغن زیتون یا سایر روغن ها مخلوط کرده و بر موی خود بمالید . همچنین برای تقویت ناخن از خمیر حنا استفاده کنید .

 


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خصوصیات خوراک مناسب بوقلمون چیست

چای سبز,ضامن سلامتی در برابر آلزایمر

درمان شکم درد با داروهای گیاهی جدید

چاقی و اضافه وزن خود را با غذای سالم کنترل کنید

پربازدید های سلامت , عمومی

نظرات شما


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com