http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
ویکیوز

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

آمار میگیرن در زنان بیشتر است!

مجله اینترنتی زیگیل » سلامت » آمار میگیرن در زنان بیشتر است!

سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی در این پست از مجله تفریحی – سرگرمی زیگیل یک پست در قالب {آمار میگیرن در زنان بیشتر است!} اماده کرده ایم امیدواریم این پست بتواند کمکی به شما بکند و یا رضایت شما را جلب کند همراه ما و مجله زیگیل باشید

سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی

در این پست از مجله تفریحی – سرگرمی زیگیل یک پست در قالب {آمار میگیرن در زنان بیشتر است!} اماده کرده ایم

امیدواریم این پست بتواند کمکی به شما بکند و یا رضایت شما را جلب کند

همراه ما و مجله زیگیل باشید

زنان بیشتر به میگرن مبتلا می شوند و این به خاطر جنسیت آن ها است. مردان بسیار کمتر به سردردهای مزمن مبتلا می شوند. سردردهای میگرن مثل چکشی است که داخل جمجمه کوبیده می شود. خیلی ها ممکن است دچار میگرن شوند اما این مشکل در میان زنان شایع تر است. تقریبا چهار برابر مردان .

 

اینکه مطلقا چرا و چگونه زنان بیشتر از مردان دچار میگرن می شوند تا حدودی نامشخص است اما اخیرا تحقیقاتی انجام شده تا بتوانند روش های بهتری برای درمان آن بیابند.طبق تحقیقی که انجام شده و در مجله BMJ آمده است، زنانی که دچار میگرن می شوند نسبت به زنان دیگر احتمال مشکلات قلبی چون حمله و سکته قلبی در آن ها بیشتر است.

 

در این تحقیق محققان نگاهی به پرونده های ۱۱۵ هزار زن بین ۲۵ تا ۴۲ سال انداختند. و به مدت ۲۲ سال آن ها را زیر نظر داشتند تا مشخص شود که آیا دچار عارضه های قلبی می شوند یا خیر؟ ۱۵% از آنان گزارش دادند که میگرن دارند. و احتمال ابتلا به بیماری قلبی در همین درصد بیشتر از بقیه بود. در نتیجه میگرن به عنوان عاملی بر این بیماری ها در نظر گرفته شد.

 

تحقیق دیگری در مجله Neurology انجام شد که به جستجوی ارتباط بین هورمون ها و بیماری میگرن پرداختند. بسیاری از متخصصان به این مسئله باور دارند که بین هورمون ها و میگرن ارتباط وجود دارد. میگرن به طور معمول در دو روز اول قاعدگی در زنان بیشتر است.

 

در این تحقیق ۱۱۴ نفر که سابقه میگرن داشتند و ۲۲۳ نفر که سردردهای میگرن نداشتند سابقه میگرن خود را ثبت کردند و در طول دوره قاعدگی روزانه سردردهای خود را ثبت می کردند و برای وضعیت هورمون ها نیز آزامایش ادرار می دادند. آزمایش ها فقط برای یک دوره در سال انجام می شد.

 

همانطور که محققان در این تحقیق دریافتند کاهش سریعی در هورمون استروژن روز قبل از قاعدگی در زنانی که دچار سردردهای میگرن بودند نسبت به زنانی که میگرن نداشتند نشان داده شد. پس یکی از دلایل سردرد عقب نشینی هورمون استروژن است. دکتر Nanette Santoro از دانشگاه پزشکی کلرادو می گوید: این تغییر هورمون به تنهایی عامل سردرد نیست بلکه به آن شدت می دهد.

 

همچنین می گوید مردها هیچوقت دچار این نوسان در هورمون استروژن نمی شوند. زنان که سردردهایشان به علت تغییرات در هورمون استروژن است بیشتر از مردان که چنین نوسان هورمونی ندارند دچار سردرد می شوند.در حال حاضر هیچ درمانی برای میگرن وجود ندارد و کسانی که دچار این مشکل هستند اغلب مسکن استفاده می کنند. محققان امیدوارند روزی در آینده روش تسکین و درمان این سردردها را کشف کنند.


# # #

مطالب پیشنهادی

غذاهای ممنوع در آرتریت روماتوئید!

لاپاروسکوپی بهترین درمان نازایی

نکته هایی که در خصوص بیماری ایدز باید بدانید

علت سکسکه کردن یا دلیل سکسکه کردن

علت سکسکه در سکسکه های کوتاه و مداوم سریع

پربازدید های سلامت

نظرات شما