http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
ویکیوز

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

پیشگیری و درمان ورم پا در بارداری

مجله اینترنتی زیگیل » سلامت » پیشگیری و درمان ورم پا در بارداری

برای کاهش ورم پا در بارداری از آویزان نگه داشتن پاها در طول روز به مدت طولانی خودداری کنید. همچنین خانم های باردار باید هر روز پیاده روی بکنند. یکی دیگر از راههای پیشگیری از ورم پا در بارداری دراز کشیدن در طول روز ۴ تا ۵ بار به پهلو است.

ورم پا در بارداری یکی از مشکلات شایعی است که بسیاری از خانم های باردار در دوران بارداری به ان دچار می شوند. شما میتوانید با رعایت برخی اصول خاص این ورم را کاهش دهید و حتی درمان کنید.

در این بخش از مجله اینترنتی زیگیل درباره راههای پیشگیری و درمان ورم پا در بارداری اطلاعاتی را در اختیارتان میگذاریم.

ورم پا در بارداری

خب مسلما میدانید که در زمان حاملگی تغییرات زیادی روی اندام و خصوصیات ما ایجاد می شود. مثل بزرگ شدن شکم ، ویار حاملگی ، ورم کردن کل بدن مخصوصا ورم پا و … .  یکی از این تغییرات پا درد و یا ورم پا در بارداری است.

ورم پا در بارداری می تواند موجب ایجاد درد در قوس کف پا، پاشنه پا و زیر پنجه پا بشود. سعی کنید اطلاعات زیادی در این باره کسب کنید تا یه بارداری بدون درد و ارام داشته باشید.

ورم پا در بارداری

ورم پا در بارداری

علت ورم پا در بارداری یا دلیل ورم پا در بارداری

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل علت ورم پا در بارداری اینست که در خانم باردار عروق ۲ لیتر خون اضافه در خود جای می دهند. بنابراین اکثرا گشادتر از حالت معمولی خودشان می باشند و روی عروقی که از قبل گشاد هستند هم فشار وارد می کند. نتیجه این عمل ورم پا در بارداری است.

نکاتی برای کاهش ورم پا در بارداری

+برای کاهش ورم پا در بارداری از آویزان نگه داشتن پاها در طول روز به مدت طولانی خودداری کنید.

+ همچنین خانم های باردار باید هر روز پیاده روی بکنند.

+یکی دیگر از راههای پیشگیری از ورم پا در بارداری دراز کشیدن در طول روز ۴ تا ۵ بار به پهلو است. به گزارش زیگیل  البته پهلوی چپ اگر باشد بهتر است، زیرا باعث خون رسانی به عضلات لگنی مانند جنین، رحم و پاها می شود.

+کفش با پاشنه سه سانتی متری بپوشند و همچنین دمپایی و کفش باید روباز باشند.

+در طول دوران بارداری از جوراب واریس استفاده بکنید. اینکار برای کاهش ورم کمک زیادی به شما میکند.

+برای کاهش ورم پا در دوران بارداری مصرف نمک را کاهش دهید.

+در هنگام استراحت پاهای خود را بالا تر از سطح زمین قرار دهند.

+از پوشیدن جوراب های غیر نخی و تنگ خودداری نمایند.

+برای کاهش ورم پا در دوران بارداری  تا جایی که می توانید مصرف مایعات را افزایش بدهید.

+خانم های خانه دارد و یا کارمند نباید بیش از ۴۵ دقیقه یک جا بنشینند. بلکه  باید روی انگشتان خود راه بروند.

+سعی کنند در دوران بارداری  افزایش وزن زیادی نداشته باشند، چون زیاد شدن وزن ممکن است مشکلاتی را برای زن باردار ایجاد کند.

ورم پا در بارداری

ورم پا در بارداری

پیشگیری از ورم پا در بارداری با تنظیم مصرف نمک

مصرف نمک را در غذاهای خود تا جایی که می توانید کاهش دهید.

از خوراکی هایی که نمک دار هستند مانند ماهی شور، ترشی ها، شور ها، چیپس، آجیل شور و سیب زمینی خودداری کنید.

البته یاداوری میکنیم که مصرف نمک باید به میزان کافی باشد زیرا کاهش و یا افزایش آن در غذا ها هر دو مشکلاتی ار به وجود می آورند.

روش هایی برای درمان ورم پا در بارداری

+برای درمان ورم پا در بارداری به طور مرتب ورزش کنید، پیاده روی یکی از بهترین ورزش ها برای خانم های باردار است. این کار نه تنها ورم پا را کم میکند بلکه باعث می شود زایمان راحت تری هم داشته باشی. پیاده روی نه خیلی تند .

+تا جایی که می توانید پاهای خود را در طول روز بالا بگیرید.

+در دوران حاملگی باید صندل و یا کفش های مناسب بپوشید. باید بدانید که کفشهای بسیار تنگ و باریک باعث اختلال در گردش خون پاها می شود و مشکلاتی را برای شما پدید می اورد.

+مقدار بسیار زیادی مایعات و آب بنوشید، مصرف زیاد مایعات موجب می شود تا بدن مایعات را در خود نگه ندارد.

بیشتر بدانید : آشنایی برای خواص نعناع و روغن نعناع

+ برای درمان ورم پا در بارداری از جوراب های فشاری مخصوص بارداری استفاده کنید. دلیل ان اینست که این جوراب ها برای کنترل ورم پا در دوران بارداری فوق العاده اند. به گزارش زیگیل استفاده  ازجوراب های بلندی که تا ران پا هستند باعث جلوگیری از تجمع مایع اضافی در اطراف زانو و پاها شده و ورم پایتان را کاهش می دهند.

+ همچنین برای جلوگیری از ورم پا سایز پای خود را در این دوران به طور مرتب چک کنید، زیرا سایز پا در دوران بارداری تغییر می کند و باید متناسب با سایز پای خود کفش بخرید تا پایتان در تنگی نباشد و ورم کند.

+ در دوران بارداری یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید و از مصرف زیاد نمک هم پرهیز کنید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله زیگیل درباره ورم پا در بارداری در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.


# # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

آمار میگیرن در زنان بیشتر است!

زیتون برای رفع جوش دهان مفید است

جورابهای ارتجاعی در درمان واریس موثرند

ترومبوسیتوپنی یعنی کمبود پلاکت خون

پربازدید های سلامت

نظرات شما