مطالب مرتبط با روانشناسی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

تعریف و درمان بی میلی جنسی یا سرد مزاجی

مجله اینترنتی زیگیل » روانشناسی » تعریف و درمان بی میلی جنسی یا سرد مزاجی

بی میلی جنسی یا سردمزاجی در مردان و زنان به نبود اشتیاق و میل به رابطه جنسی گفته می شود. بی میلی جنسی به دو نوع بی‌ میلی جنسی موقعیتی و بی‌ میلی جنسی فراگیر تقسیم می‌شود.یک راه درمان بی میلی جنسی مراجعه به روانپزشک است.

بی میلی جنسی یا سرد مزاجی یکی از مشکلات در زندگی مشترک است که حتی ممکن است منجر به طلاق شود. بنابراین باید با علل این مبحث و روشهای درمان ان اشنا شویم تا بتوانید زندگی خوبی را در کنار همسرمان داشته باشیم. در این بخش از مجله اینترنتی زیگیل درباره بی میلی جنسی یا سرد مزاجی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم.

انواع بی میلی جنسی یا سرد مزاجی جنسی

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل بی میلی جنسی یا سردمزاجی در مردان و زنان به نبود اشتیاق و میل به رابطه جنسی گفته می شود. بی میلی جنسی به دو نوع بی‌ میلی جنسی موقعیتی و بی‌ میلی جنسی فراگیر تقسیم می‌شود.

اگر شخص در برخی موقعیت ها نسبت به مسایل جنسی بی میل باشد مثلا در خانه میلی نداشته باشد و در مسافرت داشته باشد بی میلی جنسی موقعیتی نامیده می شود.

اما اگر شخص در هر شرایطی بی میلی جنسی داشته باشد به ان بی میلی جنسی فراگیر می گویند.

درمان بی میلی جنسی

درمان بی میلی جنسی

تعریف بی میلی جنسی و علت بی میلی جنسی

گاهی وقتها بی میلی جنسی از میانه زندگی اتفاق می افتد . مثلا در ابتدا شریک جنسی برای فرد جذابیت داشته است اما در حال حاضر دیگر تمایل ندارد.

جالب است بدانید گاهی وقتها فرد دارای سلامتی جسمانی و هورمونی می باشد و از او تمایل شهوانی و جنسی انتظار می رود . ولی او هیچ میل جنسی ندارد.

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل نکته دیگر اینکه اگر شخص حداقل یکماه بی میلی جنسی داشته باشد اختلال به شمار می اید . در غیر این صورت مشکلی نیست . بی میلی جنسی در حدود ۹۰ درصد موارد، ریشه روانی دارد و ۱۰ درصد عامل جسمی.

عوامل بی میلی جنسی و سرد مزاجی جنسی مردان

  افسردگی

مشکلات زود انزالی در گذشته

خشم پنهان یا آشکار نسبت به همسر

احساس گناه

سرد مزاجی زن

 زنگ تفریح : تست روانشناسی عشق برای کشف عشق واقعی

عوامل روانی در سرد مزاجی زنان

درد جنسی (واژنیسم) که در نهایت باعث سرد مزاجی جنسی زن شده باشد

افسردگی

زود انزالی مرد که در نهایت باعث سرد مزاجی زن شده باشد

خشم به همسر خود

احساس گناه

و …

خستگی زیاد و بی خوابی ،افسردگی وبیکاری،اختلافات خانوادگی بی علاقگی به همسر ،فقر، از عوامل مهم کاهش میل جنسی است. مصرف مشروبات الکلی و یا مواد مخدر را نیز می تواند موجب بی میلی جنسی گردد.

عوامل روحی مانند  عدم نظافت همسر، عدم رضایت همسر از رابطه ،ترس از بارداری ،هوس رانیهای افراطی در کاهش میل جنسی  تاثیرگذار است.

از عوامل جسمانی موثر در بی میلی جنسی کاهش تستسترون در مردان و کاهش هورمون زنانه استروژن در خانمهاست ،همچنین کم کاری غده تیرویید میتواند دلیل دیگری باشد.

درمان بی میلی جنسی یا سرد مزاجی

درمان بی میلی جنسی یا سرد مزاجی

درمان بی میلی جنسی و  سرد مزاجی جنسی

اگر بی میلی جنسی بیش از یک ماه طول کشید حتما به روانپزشک مراجعه کنید تا مشکلتان رفع شود. چون این بی میلی اگر زیاد ادامه پیدا کند ممکن است بنیان خانواده را بر هم زد و گاهی حتی منجر به فروپاشی خانواده گردد.

برای حفظ بنیان خانواده و جلوگیری از بر هم خوردنان مرد در هر شرایطی که باشد باید پاسخگوی نیازهای جنسی زن باشد.

پس یک راه درمان بی میلی جنسی مراجعه به روانپزشک است.

یک راه درمان بی میلی جنسی آگاهی خانم‌ها و مردان درباره تفاوت‌های یکدیگر و نداشتن درک متقابل از هم است. باید بدانید که در صورت نداشتن آگاهی کافی از چگونگی ارتباط با همسرشان ، اولین فردی که ضربه می‌خورد خودشان هستند. پس غرور نداشته باشید و درباره رابطه جنسی با همسرتان حسابی تحقیق و مطالعه کنید.

یک راه دیگر درمان بی میللی جنسی هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی) است.


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تست روانشناسی اعتیاد به اینترنت جدید

تست روانشناسی اعتیاد به اینترنت جدید

هیدرژین در درمان آلزایمر بی اثر است

تست روانشناسی عشق برای کشف عشق واقعی

ورزش مهمترین عامل در درمان بیماری افسردگی

پربازدید های روانشناسی , زناشویی , موفقیت

نظرات شما