ویکیوز

مطالب مرتبط با سبک زندگی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

طرز تهیه آش رشته خوش مزه و عکس

مجله اینترنتی زیگیل » سبک زندگی » طرز تهیه آش رشته خوش مزه و عکس

برای تهیه آش رشته باید حبوبات ان را به مدت یک روز بخیسانید . همچنین طی این یک روز دو سه بار ابش را عوض کنید . این کار باعث می شود نفخ ان گرفته شود و همچنین زودتر بپزد . به این نکته توجه کنید که لوبیا و نخود را باید با هم و زودتر بپزید . عدس را در ظرفی جدا گانه بپزید ، چون زودتر از لوبیا و نخود پخته می شود و نباید زیاد له شود .

آش رشته یکی از غذاهای خوشمزه ایرانی است . از آش رشته برای وعده نهار ، پذیرایی از مهمان به عنوان عصرانه و همچنین برای نذری استفاده می شود . آش رشته در هر شهر به روش ان شهر تهیه می شود . ولی یک روش کلی برای تهیه آش رشته وجود دارد که برایتان بیان میکنیم .

مواد لازم و طرز تهیه آش رشته برای ۴ نفر

مواد لازم :

نخود:           ۱۰۰ گرم
لوبیا قرمز:     ۱۰۰ گرم
عدس:         ۱۰۰ الی ۱۲۰ گرم
رشته:         ۲۰۰گرم
سبزی:        ۶۰۰ گرم  اسفناج ،تره،گشنیز،جعفری
کشک:        ۲ الی ۲۰۵ لیوان
پیاز، نعنا و سیر سرخ شده :    به مقدار لازم
زردچوبه و فلفل سیاه و قرمز :   به مقدار لازم
آرد  :            ۱ قاشق مربا خوری
روغن حیوانی : ۱ قاشق مرباخوری
سویا  :         ۲ الی ۳ قاشق

طرز تهیه :

برای تهیه آش رشته باید حبوبات ان را به مدت یک روز بخیسانید . همچنین طی این یک روز دو سه بار ابش را عوض کنید . این کار باعث می شود نفخ ان گرفته شود و همچنین زودتر بپزد . به این نکته توجه کنید که لوبیا و نخود را باید با هم و زودتر بپزید . عدس را در ظرفی جدا گانه بپزید ، چون زودتر از لوبیا و نخود پخته می شود و نباید زیاد له شود . از پخته شدن کامل این سه نوع حبوبات اطمینان کافی را بدست اورید .

سویا خیس شده را نیز به ان اضافه کنید . در حالی که اب قابلمه در حال جوشیدن است سبزی را نیز  به ان اضافه کنید . زردچوبه را در ظرفی با ارد مخلوط کنید و سپس روغن را به ان اضافه کنید . این مواد را در مدت کوتاهی روی گاز تفت بدهید و سپس به ان اب جوش اضافه کنید . دایم هم بزنید تا خمیر گلوله گلوله نشود . در نهایت این مواد را به مواد اش اضافه کنید .

حدودا ده دقیقه بعد از اینکه سبزی را اضافه کردید باید رشته را اضافه کنید . باید صبر کنید تا اش حسابی غلیظ شود و جا بیفتد . کمی از پیاز و سیر و نعناع سرخ شده را به آش اضافه کرده و بقیه را برای تزیین استفاده کنید . اش رشته خیلی به نمک نیاز ندارد . چون کشک و رشته خودشان نمک دارند . بهتر است در کنار اش نمک پاش بیاورید تا اگر نمک ان کم بود به ان نمک اضافه کنند . اما مراقب باشید در قابلمه زیاد نمک نریزید . چون ممکن است شور شود و دیگر کاری از دستتان بر نمی اید .

 


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

ترفند از بین بردن موهای زاید با زردچوبه

تمیز کردن جرم سماور و تمیز کردن جرم کتری

تمیز کردن جرم سماور و تمیز کردن جرم کتری

گرفتن بوی بد مرغ و بوی ضخم مرغ

طرز تهیه خورشت قیمه نثار خوشمزه

پربازدید های سبک زندگی

نظرات شما


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com