ویکیوز

مطالب مرتبط با آشپزی و تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

طرز تهیه مربای به خوشرنگ و خوش مزه

مجله اینترنتی زیگیل » آشپزی و تغذیه » طرز تهیه مربای به خوشرنگ و خوش مزه

برای تهیه مربای به به ها را چهار قاچ کنید و تخم ها و قسمت سفت ان را جدا کنید . اکنون به ها را در قابلمه مورد نظر ریخته و هشت لیوان اب به انها اضافه کنید . اب باید روی سطح به ها را بگیرد . سپس حرارت گاز را روی درجه ملایم بگذارید و درب قابلمه را ببندید.

مربای به یکی از مرباهای خوشمزه است که طرفداران زیادی دارد . شما میتوانید براحتی این مربا را در منزل تهیه کنید و در وعده صبحانه میل کنید . اگر کره هم در کنار مربای به استفاده کنید طعم دلپذیری دارد . در این پست از مجله اینترنتی زیگیل طرز تهیه مربای به خوشمزه را برایتان بیان میکنیم . حتما این مربا را در منزل تهیه کنید . خوبی مربای به اینست که لازم نیست از به های درشت و گران استفاده کنید . حتی میتوانید با استفاده از به های نیمه رسیده یا نیمه کرم خورده یا … هم  مربای به را تهیه کنید . بنابراین هزینه زیادی ندارد . ( طرز تهیه مربای به خوشمزه )

موادلازم برای تهیه مربای به

به پوست کنده و خرد شده= ۳ کیلو

شکر = ۲-۲/۵کیلو با توجه به سلیقه شما

اب= تا جایی که روی سطح به را بگیرد

دانه به= ۱ قاشق غذاخوری ( در صورت تمایل)

هل=۱ قاشق غذاخوری

اب لیمو = ۳ قاشق سوپخوری یا حدود نیم پیمانه

مربای به

مربای به

طرز تهیه مربای به

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، برای تهیه مربای به ابتدا به ها را حسابی بشویید . پرز هایی به پوست به چسبیده است که باید انها را هم پاک کنید . برای مربای به هم میتوانید پوست های ان را بکنید و هم میتوانید با پوست مربا را تهیه کنید . ( طرز تهیه مربای به خوشمزه )

اکنون باید به ها را چهار قاچ کنید و تخم ها و قسمت سفت ان را جدا کنید . به ها را به سایز و شکل دلخواه برش دهید. و مجددا انها را بشویید. پیشنهاد میکنیم اگر ممکن است این مربا را در قابلمه مسی سفید شده بپزید . چون بسیار خوشرنگ تر می شود .

اکنون به ها را در قابلمه مورد نظر ریخته و هشت لیوان اب به انها اضافه کنید . اب باید روی سطح به ها را بگیرد . سپس حرارت گاز را روی درجه ملایم بگذارید و درب قابلمه را ببندید.

وقتی که مطمین شدید به ها پخته شده ، شکر را هم به مواد داخل قابلمه بیفزایید . سپس مجددا حدود ۳-۴ ساعت ان را روی حرارت ملایم گاز بگذارید تا خوشرنگ شود و مربایتان قوام بیاید .

 مطالعه بیشتر : طرز تهیه مربای آلبالو و ترفندهای جالب

پس از اینکه به ها پخت (مواظب باشیم که له نشوند) شکر را به مربا اضافه نموده و هل را نیز اضافه می کنیم. سپس آن را به مدت ۳ الی ۴ ساعت روی حرارت ملایم می گذاریم تا رنگ آن زیبا شود و مربا قوام بیاید.

در مرحله بعدی باید آبلیمو را اضافه کنید . وقتی که چند جوش زد قابلمه را از روی حرارت بردارید . یادتان نرود که در قابلمه باید همیشه بسته باشد . همچنین زیر حرارت را زیاد نکنید . ( طرز تهیه مربای به خوشمزه )

البته اگر دیدید که رنگ مربا زیبا بود اما شهد آن هنوز قوام نیامده بود، میتوانید درب قابلمه را در انتها بردارید و شعله را زیاد کنید . ولی خودتان بالای سرش باشید که سر نرود یا نسوزد .


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

ازدواج عجیب این مرد با تلفن همراهش

مدل های پالتو زنانه جدید !

عکس نوشته های علمی جالب

تصاویر و عکس نوشته های علمی جالب

آشنایی برای خواص نعناع و روغن نعناع

پربازدید های آشپزی و تغذیه , گوناگون

نظرات شما


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com