ویکیوز

مطالب مرتبط با تعلیم و تربیت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

ترفند افزایش اعتماد به نفس در کودکان

مجله اینترنتی زیگیل » خانواده » تعلیم و تربیت » ترفند افزایش اعتماد به نفس در کودکان

اعتماد به نفس در کودکان به باورها و احساساتی در آنها گفته می شود که نسبت به خودشان دارند. مبحث اعتماد به نفس در کودک از نخستین سال‌های زندگی او شروع می‌شود. حتما تاکنون دقت کرده اید هنگامیکه یک کودک نوپا شروع به راه رفتن می‌کند، بارها و بارها به زمین می‌خورد اما هیچوقت دست از تلاش برنمی‌دارد تا وقتیکه موفق به راه رفتن شود.

اعتماد به نفس در کودکان مساله مهمی است که والدین و معلمین باید به ان توجه کنند . اعتماد به نفس در کودکان قدرت کودکان در پستی بلندی های زندگی را زیاد می کند . چون وقتی کودکان نسبت به خود احساسی خوب داشته باشند ، در هنگام مشکلات اوضاع را بهتر درک می کنند و میتوانند در مقابل عوامل منفی مقاومت خوبی داشته باشند .

اعتماد به نفس در کودکان باعث می شود که انها همیشه اماده لبخند زدن باشند و از زندگی لذت بیشتری ببرند. این کودکان دید مثبتی به زندگی خواهند داشت. اما کودکان با اعتماد به نفس پایین در برخورد با تعارض‌ها و اختلافات دچار نگرانی و ناامیدی خواهند شد و همیشه نسبت به خودشان دیدگاه منفی دارند.

اعتماد به نفس در کودکان چیست؟

اعتماد به نفس در کودکان به باورها و احساساتی در آنها گفته می شود که  نسبت به خودشان دارند. مبحث اعتماد به نفس در کودک از نخستین سال‌های زندگی او شروع می‌شود. حتما تاکنون دقت کرده اید هنگامیکه یک کودک نوپا شروع به راه رفتن می‌کند، بارها و بارها به زمین می‌خورد اما هیچوقت دست از تلاش برنمی‌دارد تا وقتیکه موفق به راه رفتن شود. در این زمان است که اولین دیدگاه کودک راجع به توانایی‌ هایش شکل خواهد گرفت.

اعتماد به نفس در کودکان را می‌توان ترکیبی از احساس توانایی و احساس دوست داشته شدن تعریف کرد. کودکی که از دست یافتن به چیزی احساس شادی می‌کند، اگر احساس دوست داشته شدن نداشته باشد، اعتماد به نفس پایینی خواهد داشت و بالعکس کودکی که احساس دوست داشته‌ شدن دارد ولی در مورد توانایی‌هایش دچار شک و تردید است نیز اعتماد به نفس پایینی خواهد داشت .

افزایش اعتماد به نفس در کودکان

افزایش اعتماد به نفس در کودکان

برای افزایش اعتماد به نفس در کودکان یک الگوی مثبت برای انها باشید

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، شما باید به عنوان الگوی خوب اول اعتماد به نفس را در خود تقویت کنید. اگر شما با خودتان به‌تندی برخورد کنید، بدبین باشید و یا اینکه توانایی‌های خود را باور نداشته باشید و … کودک شما نیز در آینده آیینه خودتان خواهد شد و از شما الگو برداری می کند. پس سعی کنید الگوی خوبی برای او باشید. ابتدا اعتماد به نفس خود را پرورش دهید تا کودک‌تان یک الگوی خوب در این زمینه داشته باشد.

برای افزایش اعتماد به نفس در کودکان خود انگیز و خونگرم شوید

به کودکانتان محبت کنید . ویژگیهای مثبتش را به رویش بیاورید . در خانه او را بالا ببرید (زیاده روی ممنوع) تا جلوی جمع هم اعتماد به نفس داشته باشد. دوست داشتن و عشق شما اعتماد به نفس کودک‌تان را رشد می‌دهد. در آغوش کشیدن او و گفتن عباراتی مثل «من به تو افتخار می‌کنم»، تعریف و تمجیدهای درست و بجا بدون زیاده‌روی کردن سبب افزایش اعتماد به نفس در کودک تان خواهد شد.

ویژگی والدین موفق و والدین خوب

برای افزایش اعتماد به نفس در کودکان به آنها کمک کنید تا تجربیات سازنده و مفید کسب کنند

کاری کنید کودکان در اجتماع و فعالیت های مختلف حضور پیدا کنند و خودشان را نشان دهند . طبق بررسیهای بدست امده فعالیت‌هایی که کودکان را به کار گروهی تشویق می کند و حس همکاری را در آنها پرورش می‌دهد، به رشد اعتماد به نفس آنها نیز کمک خواهد کرد.


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

با ویزاکاران به کشورهای شنگن سفر کنید

معرفی ۴ کار آفرین دنیا

کودکان نیاز به کودکی دارند! (روش های صحیح تربیتی)

کاریکاتور درباره صرفه جویی آب , کاریکاتور درمورد صرفه جویی آب, کاریکاتور درباره صرفه جویی در مصرف آب

عکس چند کاریکاتور درباره صرفه جویی آب

پربازدید های تعلیم و تربیت , خانواده , کودک , گوناگون

Sorry. No data so far.

نظرات شما


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com