مطالب مرتبط با اخبار روز

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

۱۰ دلیل فراموشی و علل فراموشی

مجله اینترنتی زیگیل » اخبار روز » ۱۰ دلیل فراموشی و علل فراموشی

یکی از دلایل فراموشی افسردگی است. عوارض جانبی داروها یکی دیگر از دلایل شایع فراموشی است. هر دارویی عوارض جانبی خود را دارد و ممکن است با قطع این دارو ، این عوارض هم از بین برود .

فراموشی علل مختلفی دارد . گاهی برایتان افتاده که چه کوتاه مدت چه بلند مدت فراموشی گرفته اید . حتما کنجکاوید که با علل فراموشی اشنا شوید . در این پست از مجله اینترنتی زیگیل برخی از علل فراموشی را برایتان بیان میکنیم . به عنوان مثال افسردگی و عوارض جانبی داروها میتواند از علل اصلی فراموشی باشد .

۱. دلیل فراموشی :افسردگی

یکی از دلایل فراموشی افسردگی است.  گاهی ممکن است به علت ضربه روحی شدیدی، ارتباط مان با دنیای اطراف به هم بخورد و دچار نوعی حواس پرتی شویم.  گاهی با گذر زمان و کمرنگ تر شدن احساسات، فراموشی ناشی از آن نیز برطرف می شود. اما گاهی با عمیق تر شدن افسردگی، فراموشی نیز شدیدتر شود. بنابراین مراقب افسردگی تان باشید.

۲. دلیل فراموشی : عوارض جانبی داروها

عوارض جانبی داروها یکی دیگر از دلایل شایع فراموشی است. هر دارویی عوارض جانبی خود را دارد و ممکن است با قطع این دارو ، این عوارض هم از بین برود .

۳. دلیل فراموشی : کمبود ویتامین B

کمبود ویتامین B یک دلیل فراموشی است. افرادی که در رژیم غذایی شان ویتامین ۱۲B کافی وجود ندارد، ممکن است در دراز مدت به فراموشی دچار شوند چون این ویتامین نقش مهمی در سلامت مغز دارد. عدم توجه به این مسئله در دراز مدت می تواند باعث آسیب های مغزی دائمی و غیر قابل برگشت شود. دلیل فراموشی , دلیل فراموشی چیست, دلیل فراموشی در خواب , دلیل فراموشی در جوانی ,  علت فراموشی در جوانی,علت فراموشی لحظه ای , علت فراموشی ,علت فراموشی چیست , علل فراموشی

۴.دلیل فراموشی : بیماری های غده تیروئید

یکی از دلایل فراموشی بیماری های غده تیروئید است. فراموشی یکی از نشانه های مشکلات مربوط به تیروئید است که کمتر کسی به آن توجه می کند. کم کاری غده تیروئید باعث اختلال در حافظه می شود زیرا بدن قادر به جذب مواد مغذی خوراکی های مصرف شده نیست. خوشبختانه بیماری های تیروئید با یک آزمایش ساده خون قابل تشخیص هستند و درمان آنها نیز ساده است؛ بنابراین با درمان این بیماری ها فراموشی ناشی از آنها نیز برطرف می شود.

۵. علت اصلی فراموشی : کم خوابی و بی خوابی

سعی کنید خواب خوبی داشته باشید . طبق بررسی محققان کم خوابی و بی خوابی یکی از علل اصلی فراموشی است.انواع وسواس و عوامل ایجاد وسواس

تداخل دارویی از علل فراموشی

تداخل دارویی از علل فراموشی

۶. دلیل فراموشی : تداخلات دارویی

گاهی اوقات تداخلات دارویی باعث ایجاد فراموشی های شدیدی می شود . گاهی خود داروهای مصرفی فراموشی ایجاد نمی کنند اما وقتی با داروهای دیگری مصرف می شوند، به خصوص در سالمندان که مجبورند چند نوع دارو را با هم مصرف کنند، باعث فراموشی می شوند. در این صورت بهترین راه مشورت با پزشک  است.

۷. علت فراموشی : کم آبی

یکی از دلایل فراموشی کم آبی بدن است. از دست دادن آب بدن، به خصوص در سالمندان باعث بروز علائمی شبیه زوال مغزی و فراموشی می شود. بنابراین تاجایی که میتوانید مصرف ابتان را زیاد کنید. دلیل فراموشی , دلیل فراموشی چیست, دلیل فراموشی در خواب , دلیل فراموشی در جوانی, علت فراموشی در جوانی,علت فراموشی لحظه ای, علت فراموشی ,علت فراموشی چیست, علل فراموشی

۸. دلایل اصلی فراموشی : ضربه به سر

گاهی ممکن است به خاطر یک ضربه به سر دچار فراموشی شویم . اما نه با آن اغراقی که در بیشتر فیلم ها و سریال های تلویزیونی می بینیم. هر ضربه ای به سر باعث فراموشی نمی شود اما اگر شدت این ضربه به قدری زیاد باشد که به سلول های مغز آسیب جدی برساند، حتی ممکن است فراموشی غیر قابل برگشت ایجاد کند. بنابراین از سرتان مراقبت کنید و مراقب باشد ضربه ای به ان نخورد .

۹. علل فراموشی : زوال مغز

زوال مغز یکی از دلایل شایع فراموشی است که در سالمندان بالای ۶۰ سال دیده می شود. اگرچه همه سالمندان در خطر زوال مغز و فراموشی نیستند اما بالا رفتن سن، احتمال ابتلا به آن را بسیار افزایش می دهد. دلیل فراموشی , دلیل فراموشی چیست, دلیل فراموشی در خواب , دلیل فراموشی در جوانی ,  علت فراموشی در جوانی,علت فراموشی لحظه ای , علت فراموشی ,علت فراموشی چیست , علل فراموشی

۱۰. علت فراموشی : تومورهای مغزی

یکی از دلایل فراموشی تومورهای مغزی است. تومورهای مغزی گاهی علائم شبیه زوال مغزی ایجاد می کنند چون همزمان با رشد خود، سلول های مغز را از بین برده و فراموشی ایجاد می کنند. بنابراین بسته به بزرگی و محل تومور شدت فراموشی هم فرق دارد.


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تولد خوک ۳ چشم و جنجالی

روحانی درگذشت «فیدل کاسترو» را تسلیت گفت

گیاه جادویی برای پاکسازی دستگاه ادرار

خبر فوت ایت الله رفسنجانی

خبر فوت ایت الله رفسنجانی

پربازدید های اخبار روز , گوناگون

نظرات شما