http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
ویکیوز

مطالب مرتبط با آشپزی و تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

۲۵ خواص پرتقال برای سلامتی بدن

مجله اینترنتی زیگیل » آشپزی و تغذیه » ۲۵ خواص پرتقال برای سلامتی بدن

یکی از مهمترین خواص پرتقال ویتامین c موجود در ان است که با سرطان مبارزه میکند. همچنین پرتقال دارای ویتامین B ،آهن ، کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم و مس میباشد. پرتقال باعث تصفیه خون می شود و در درمان سرماخوردگی تاثیر گذار است.

خواص پرتقال برای سلامتی انسان بیشمار است. یکی از مهمترین خواص پرتقال ویتامین c موجود در ان است که با سرطان مبارزه میکند. همچنین پرتقال دارای ویتامین  B ،آهن ، کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم و مس میباشد. پرتقال باعث تصفیه خون می شود و در درمان سرماخوردگی تاثیر گذار است. در این پست از مجله اینترنتی زیگیل ۲۵ مورد از خواص پرتقال را برایتان بیان میکنیم.

برخی از خواص پرتقال برای سلامتی

۱-یکی از جالب ترین خواص پرتقال اینست که آب پرتقال در کودکان یک ساله باعث افزایش سرعت در آمدن دندانها می شود.

۲- یکی دیگر از خواص پرتقال اینست که پرتقال کرم روده را از بین می برد و  تب را پایین می اورد.

۳- به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، یکی از اصلی ترین خواص پرتقال ویتامین c موجود در ان است که بسیار هم مشهور و شناخته شده است . جالب است بدانید که «ویتامین C» موجود در پرتقال به افزایش جذب آهن در رژیم غذایی کمک می کند. خصوصاً در افراد گیاهخوار افزایش مصرف غذاهای غنی از «ویتامین C» از قبیل مرکبات، برای کاهش خطر ابتلا به کمبود آهن که سبب کم خونی می شود مفید میباشد .

۴ طبق بررسی های بدست امده  مدر بودن و نرم کنندگی از خواص پرتقال است. آب پرتقال خون را تصفیه می کند. باعث از بین رفتن سنگ کیسه صفرا می شود، اشتها آور است و معده را تقویت میکند . پرتقال باد شکن و ضد اسپاسم و آرام بخش میباشد.پرتقال ضد سم و ضد ویروس است و میتوان سرطان را مهار کند .

۵- برای درمان سرماخوردگی  و رفع سوء هاضمه ، آب جوشانده پوست پرتقال را بنوشید .

۶- جالب است بدانید که عدسیهای چشم انسان به طور طبیعی حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C میباشد. افرادی که کمتر از ۱۲۵ میلی گرم از این ویتامین مصرف می کنند، ۴ برابر بیشتر با خطر ابتلا به آب مروارید مبتلا می شوند. بنابراین از خواص پرتقال اینست که به حفاظت از عدسی ها در برابر آب مروارید کمک خواهد کرد .

۷- محققان سوئدی کشف کرده اندکه خوردن پرتقال ازسرطان لوزالمعده جلوگیری می کند . خواص سیب و فواید سیب برای سلامت ما چیست؟

۸– مصرف پرتقال گواتر را درمان می کند. هر روز پوست پرتقال را با پوست لیمو مخلوط کرده بکوبید و از خارج بر روی موضع گواتر بمالید. این کار سبب درمان گواتر میشود.

۹– شکوفه های پرتقال مسکن و ارام بخش است . نوشیدن دم کرده شکوفه های پرتقال آشفتگی را برطرف می سازد، برای دل پیچه مفید است.

۱۰– اگر چند دانه میخک را در پرتقال فروکنید  ترکیبی می شود برای از بین بردن بید به همین جهت در قفسه های لباس اگر چند دانه پرتقال را به همین ترتیب تهیه کنید و بگذارید.به کلی ریشهٔ بید را خواهد کند.

۱۲- برای کاهش کلسترول پوست سفید پرتقال و ورقه های نازک بین قسمت های داخل پرتقال را میل کنید.

۱۳- اسانس پرتقال ضد عفونت های میکربی میباشد.

۱۴- به گزارش مجله اینترنتی زیگیل پرتقال تصفیه کننده خون است .

برخی دیگر از فواید پرتقال برای بدن

۱۵- پرتقال گرچه اسیدی است ولی خاصیت قلیایی به بدن می دهد و برای کسانیکه گوشت زیاد مصرف می کنند و بدنشان اسیدی شده است پیشنهاد می شود.

خواص پرتقال

خواص پرتقال

۱۶- برای اینکه از خواص پرتقال بیشتر سود ببرید ،  پوست زردرنگ آنرا بگیرید و با پوست سفید و پره های داخل آن بخورید زیرا در پوست سفید آن مواد معدنی زیادی وجود دارد که اثر اسید موجود در پرتقال را خنثی میکند .

۱۷- به گفته محققان برای برطرف کردن چین و چروک صورت وشادابی آن قسمت خوراکی پرتقال را روی صورت بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب بشوئید .

۱۸-پوست پرتقال را له کنید و از آن به عنوان مرهم برای اگزما و ناراحتی های دیگر پوستی استفاده کنید.

۱۹– به گفته متخصصان طب سنتی ، مقداری از پوست پرتقال را بجوشانیدو آب آن را دور بریزید و در ظرفی مقداری قند یا شکر و یک لیتر آب بریزید و پوسته ها را در آن انداخته و پس از ۲۰ دقیقه جوشانده در بشقاب ریخته تا سرد شود و قبل از صبحانه آب آن را بخورید. ضد سم و مقوی است و موجب درمان یبوست معده می شود.

۲۰-هر روز پوست تازه پرتقال را به صورت بمالید، کک و مک صورت را برطرف می سازد.

۲۱- از خواص پرتقال اینست که پرتقال مقوی معده و ضد گاز معده است .

۲۲-از فواید پرتقال اینست که  پرتقال ضد سم ، ادرار آور و نرم کننده سینه و ضد استفراغ است .

۲۳-از دیگر خواس پرتقال اینست که  جوشانده برگهای پرتقال برای شست وشوی ورم ها و کاهش درد مفید است .

۲۴- یکی از فواید ان  ضد اسپاسم بودن و خاصیت آرام بخشی ان  است .

۲۵- از اسانس پرتقال برای ضد عفونی کردن استفاده کنید.

 


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص انجیر و انواع انجیر و مواد مغذی آن

طرز تهیه چای سیب و دارچین

طرز تهیه چای سیب و دارچین با تصاویر

طرز تهیه سالاد ماکارنی خوشمزه و خوش طعم

طرز تهیه فسنجان با گوشت برای ۶ نفر

طرز تهیه فسنجان با گوشت برای ۶ نفر

پربازدید های آشپزی و تغذیه

نظرات شما