پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مکان‌های دیدنی لایپزیگ، نبرد ملت ها و کلیسای سنت توماس

0

لایپزیگ که گوته به آن لقب پاریس کوچک را داده است، یکی از مهم ترین شهر های شرقی آلمان است که در ایالت فدرال زاکسن واقع شده است. بر طبق آخرین سرشماری ها جمعیت این شهر را 500 هزار نفر تخمین زده اند. این شهر که در قرت 11 میلادی بوجود آمده، از همان ابتدا به عنوان مرکز تجاری و یک شهر نمایشگاهی شناخته می شده است. درحال حاضر نیز مهم ترین نمایشگاه های کتاب و خودرو در این شهر برگزار می شوند. اگر قصد دارید بیشتر با جاذبه های گردشگری پاریس کوچک آلمان آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

لایپزیگ

مکان‌های دیدنی لایپزیگ

بنای یادبود نبرد ملت ها

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر بنای یادبود نبرد ملت ها می باشد. نبرد ملت ها یا نبرد لایپزیگ، جنگی بود که در طول روز های 16 تا 19 ماه اکتبر سال 1813 میلادی بین نیروهای ائتلافی روسیه، پروس، اتریش و سوئد با رهبری تزار روس الکساندر اول و پرنس شوارتزنبرگ و ارتش فرانسه با رهبری ناپلئون بناپارت صورت گرفت. این نبرد به صورت کامل در این شهر انجام شد و در طی آن نیرو های فرانسوی به طور کامل شکست خوردند. تعداد افرادی که در این جنگ حضور داشتند 600 هزار سرباز بوده است. این بدان معنا می باشد که قبل از جنگ جهانی، این نبرد، بزرگترین نبرد اروپا قلمداد می شده است. بنایی در این شهر وجود دارد که به نشانه های شکست ناپلئون ساخته شده و هر ساله مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

دانشگاه لایپزیگ

مهم ترین بنایی که در این شهر قرار دارد، دانشگاه لایپزیگ می باشد. از این دانشگاه به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی در اروپا یاد می شود. از مهم ترین دانشجویان این دانشگاه می توان به افرادی همچون ولفگانگ گوته، فریدریش نیچه، ریشارد واگنر، آنگلا مرکل اشاره کرد. کتابخانه این ساختمان یکی از باارزش ترین نسخه های خطی یعنی مستندات ایپال را در خود جای داده است. برای بازدید از این دانشگاه می توانید از تور های پردیس استفاده کنید که قیمت نسبتا پایینی نیز دارد.

سالن کنسرت گواندهاوس

گواندهاوس یکی از بزرگ ترین موسیقی دانان در آلمان و این شهر محسوب می شود که آثار بسیار فاخر و ارزشمندی دارد. به پاس خدمات وی، در این شهر یک سالن کنسرت بزرگ به نام ایشان تاسیس شده است. در سال 1781  میلادی توسط معمار یوهان کارل فریدریش بوجود آمد. این سالن در طی جنگ جهانی دوم طی یک بمب گذاری آسیب های فراوانی دید که خوشبختانه در سال 1956 به صورت کامل مورد بازسازی قرار گرفت.

لایپزیگ

کلیسای سنت توماس

درست مانند دیگر شهر های آلمان، لایپزیگ نیز دارای یک کلیسای معروف و بزرگ می باشد. این کلیسا که سنت توماس نام دارد، در سال 1723 ساخته شده است. این کلیسا بیش از اینکه به دلایل معماری و زیبایی معروف باشد، بخاطر یوهان سباستین باخ شناخته می شود چرا که وی قسمتی از عمر خود را در این کلیسا به عنوان کاپلمایستر (مدیر موسیقی) مشغول به کار بوده است. مقام یوهان سباستین باخ در کلیسای سنت توماس در لایپزیگ، سمتی با اعتبار محسوب می شد. در آن سال ها افراد زیادی برای تماشای اجرای گروه کور ایشان به این کلیسا سر می زدند.

کلیسای سنت نیکولاس

یکی دیگر از کلیسا های شهر که حتما باید از آن دیدن کنید، کلیسای سنت نیکولاس می باشد. این کلیسای باشکوه که سبکی گوتیک دارد، در سال 1166 میلادی ساخته شده است و از همین رو به عنوان قدیمی ترین بنای شهر محسوب می شود. طراحی داخلی که به سبک نئو کلاسیک باز می گردد، مربوط به اواخر قرن 18 میلادی است. از مهم ترین ویژگی های داخل این کلیسا می توان به نقاشی های کوبیک قرن 17امی اشاره کرد.

منبع: www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.