پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

جاذبه‌های گردشگری بخارست ، محله قدیمی و گورستان بلو

0

بخارست که پایتخت کشور رومانی می باشد، یکی از مقاصد زیبای گردشگری است که کمتر بدان توجه می شود و این در حالی است که عده زیادی به این شهر لقب پاریس کوچک را داده اند. این شهر که جمعیتی یک میلیون نفری دارد، در کنار رود دانوب و رشته کوه کارپاتیان واقع شده است. همواره از این شهر به عنوان تلفیقی از مدرنیسم و سنت یاد می شود. اساسا رومانی کشوری است که همواره بافت قدیمی خود را حفظ کرده و بسیاری از ساکنین‌ آن نیز به رسوم گذشته پایدار هستند. برای آشنایی بیشتر با رومانی ما قصد جاذبه‌های گردشگری بخارست را به شما معرفی کنیم.

بخارست

جاذبه‌های گردشگری بخارست

محله قدیمی

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، این شهر دارای بافت های سنتی است. همین موضوع باعث می شود تا سالانه گردشگران زیادی ار سراسر اروپا بدین شهر سر بزنند. شما می توانید با قدم زدن در میان خیابان ها و کوچه های سنگ فرش شده، خود را در میان دوران قرون وسطی تصور کنید. مسلما یک پیاده روی ساده در خیابان های بخارست، خاطره ای فراموش نشدنی را برای شما به ارمغان می آورد. در تمام نقاط شهر شما می توانید با ساختمان های قرن 17امی که با معماری باروک ساخته شده اند، مواجه شوید. شاید شهرهایی مانند پراگ با داشتن یک بنای بزرگ باروکی میلیون ها نفر را جذب کنند اما در بخارست همه چیز رویایی و قدیمی است.

ساختمان پارلمان کشور

بدون شکی یکی از ساختمان های اصلی شهر، ساختمان پارلمان است. این نه تنها به دلیل انجام شدن مناسبات مهم سیاسی، بلکه به دلیل معماری زیبا و با شکوه این بنا است. مسلما هیچ توریستی اهمیت نمی دهد که در این ساختمان چه قانونی توسط کدام سناتور وضع شده است، اما معماری زیبا و چشم نواز این بنا می تواند یک دلیل عالی برای وقت صرف کردن و بازدید باشد. بر اساس آمارها، سالانه 500 هزار نفر از این ساختمان دیدن می کنند.

کاخ پریماوری

کشور رومانی برای سال ها تحت تسلط دیکتاتور ها بوده است. یکی از ویژگی های مهم تمام دیکتاتور ها، زندگی در خانه های مجلل و استفاده از وسایل اعیانی و آنچنانی است. در بخارست نیز کاخی وجود دارد که برای سال ها مرکز حکومت یکی از منفورترین مردان رومانی، یعنی نیکلای چائوشسکو بوده است. کمونیسم و سوسیالیسم همواره باعث رنج و عذاب مردم، بخصوص در اروپای شرقی محسوب می شده است. بعد از سقوط این دیکتاتور، محل زندگی اش به یک مکان گردشگری تبدیل شده و سالانه هزاران نفر از آن دیدن می کنند.

بخارست

گورستان بلو

بلو بزرگترین و معروف ترین قبرستان در تمام رومانی می باشد. از آنجا که این قبرستان در نزدیکی املاک باربارا بلو واقع شده است، بدان گورستان بلو می گویند. از دلایلی که این قبرستان به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده، وجود قبر آدم های بسیار معروف است. از میان این افراد مهم می توان به نویسنده مشهور بخارستی یعنی استویا بوچوفسکی اشاره کرد. علاوه بر این، محلی ها باور دارند که شب ها صدای کسانی که در زندگی گناه کرده اند از گور در میاید.  این گور ها که اغلب به رویدادی دراماتیک اشاره می‌کنند، با مجسمه‌ های زیبای مرمری فرشتگان و مریم مقدس همراه بوده و یادبود های بزرگی دارند.

کلیسا دومنیتا بالاشا

رومانی از گذشته یک کشور مذهبی با باور های دینی عجیب بوده است. آنها برای مناسک مذهبی و کلیسا ها اهمیت بالایی برخوردار هستند. بدون شک مهم ترین بنای مذهبی در بخارست و تمام رومانی، کلیسا دومنیتا بالاشا است. این کلیسای ارندکسی که به سبک بیزانسی ساخته شده است، یکی از مهم ترین مقاصد برای گردشگران می باشد. در داخل این کلیسا شما می توانید طبف گسترده ای از آثار هنرمندان قرن 15امی را مشاهده کنید.

منبع: www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.