پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

کرم موبر و معرفی 6 روش مختلف مو زدایی

0

تقریبا تمامی خانم‌ها با محصولی به نام کرم موبر آشنایی دارند و از آن استفاده می کنند. مشکل موهای زائد در میان خانم‌ ها بیشتر از آقایان ناراحت کننده است و عاملی جدی جهت زیبایی و ظاهر مطلوب پوست به حساب می آید. در این مقاله به بررسی انواع روش های تاثیر و شناخته شده برای از بین بردن موهای زائد پرداخته و به معرفی کامل محصولی به عنوان کرم موبر خواهیم پرداخت.

کرم موبر و معرفی 6 روش مختلف مو زدایی

کرم موبر

کرم موبر یک محصول غلیظ است که همچون کرم مرطوب کننده معمولی بوده و جهت از بین بردن مو های زائد صورت و یا بدن مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از کرم موبر بسیار آسان می باشد و همه افراد اعم از خانم یا آقا می توانند به راحتی از این محصول استفاده کنند.

تاثیر کرم موبر بر روی مو های زائد مشابه استفاده از تیغ است اما مو ها را در لایه عمیق تری از پوست برش داده و جدا می کند. به همین علت نسبت به استفاده از تیغ ارجحیت داشته و مدت زمان رویش مجدد مو ها در استفاده از کرم موبر طولانی تر می باشد. همچنین برخلاف تاثیر تیغ بر موها که نوک آن ها را تیز نموده و باعث ایجاد خراش یا جوش های قرمز می گردد، می تواند رشد دوباره مو ها را به حالت کرکی و ظریف انجام بدهد. به طوری که پوست در اثر رشد مجدد مو ها دچار التهاب یا قرمزی نمی شود. به همین علت می تواند انتخاب بهتر و ایمن تری نسبت به تیغ اصلاح باشد.

به طور کلی روش های گوناگونی برای از بین بردن مو های زائد وجود دارد که نسبت به نوع تاثیر گذاری بر فولیکول یا ساقه مو ها، اثرات آن بر مو های زائد، متفاوت می باشد:

روش سنتی: این روش به روش “با نخ” معروف است و مخصوص مو های زائد صورت می باشد. همه آرایشگران حرفه ای به این تکنیک سنتی مسلط هستند.

روش اپیلاسیون: که در آن به وسیله پد های مخصوص و موم به از بین بردن مو های زائد در بدن افراد می پردازند. البته انجام صحیح و ایمن این روش مستلزم سال ها آموزش و تجربه است و باید بدون صدمه به پوست نواحی مختلف انجام گردد.

روش کرم موبر یا پودر های موبر: که موضوع اصلی این مقاله است و یک روش سریع برای مو زدایی برای انواع پوست می باشد.

روش وکس صورت: که به مو زدایی با شمع معروف است و خواصی همانند لایه بردار دارد و در صورت انجام صحیح و ایمن آن، یکی از بهترین روش ها برای موز دایی در ناحیه صورت است.

لیزر مو های زائد بدن: که یک روش تخصصی برای مو زدایی در نواحی مختلف بدن است و در کلینیک های زیبایی و زیر نظر متخصصین پوست و یا کارشناسان با تجربه انجام می شود. در این روش با توجه به نوع پوست و مو و در صورت مراجعه به موقع و مرتب، تا 70 درصد از موهای زائد برای همیشه از بین می روند.

لیزر مو های زائد صورت: که باید فلوئنس دستگاه لیزر با توجه به ظرافت پوست و مو های زائد صورت تنظیم شده تا صدمه ای به پوست این ناحیه وارد نگردد.

مواد تشکیل دهنده کرم موبر

کرم موبر و معرفی 6 روش مختلف مو زدایی

مواد تشکیل دهنده کرم موبر، سدیم تیو گلیکولات و کلسیم هیدرو اکسید است که نوعی “باز” می باشد. همانطور که می دانید ساختمان اصلی مو از ماده کراتین تشکیل یافته است، در زمان قرار گرفتن کرم موبر در مجاورت موهای زائد، ماده کراتین توسط شکستن پیوندهای شیمیایی سولفور موجود در کراتین مو حل می گردد و بدین ترتیب ساقه مو در عمق پوست بریده شده و جدا می شود.

به خاطر داشته باشید که لایه سطحی پوست نیز از کراتین تشکیل شده و به همین علت قرار گرفتن کرم موبر بر روی پوست بیش از مدت زمان توصیه شده می تواند منجر به ایجاد صدمات و التهاباتی در سطح پوست گردد. همچنین فراموش نکنید که برخی از افراد به علت داشتن پوست هایی حساس میتواند دچار واکنش هایی آلرژیک در هنگام استفاده از این محصول گردند. این اتفاق ممکن است برای پوست های معمولی نیز رخ بدهد. بنابراین بهتر است قبل از استفاده از کرم موبر نسبت به انجام آزمایش حساسیت اقدام کنید.

محصولی به نام کرم موبر دائمی

تبلیغاتی پیرامون کرم هایی مخصوص وجود دارد که با کرم موبر متفاوت هستند. وظیفه این کرم ها کاهش موهای زائد است اما هنوز هیچگونه تائید علمی بر تاثیرات کاهش دهنده موهای زائد در این محصولات نیست.

بهترین روش برای استفاده از کرم موبر

کرم موبر و معرفی 6 روش مختلف مو زدایی

کرم موبر را باید بر روی پوست کاملا تمیز و پاک شده استفاده کنید. یعنی نواحی مذکور باید با دقت بشویید و هر گونه آلودگی یا کرم  را پاک کرده باشید. پس از شستشو باید ناحیه مورد نظر کاملا خشک شده و سپس لایه ای مناسب از این محصول را بر پوست قرار دهیم. دقت کنید که مدت زمان مکث کرم موبر را بیش از میزان توصیه شده ادامه ندهید. از طرفی باید به یاد داشت که پوستی که دچار تعریق شده و در واقع خیس می باشد نمی تواند تاثیرات کرم موبر را به درستی دریافت نماید.

پیش از استفاده از کرم موبر باید تست حساسیت را بر پوست داخل بازو انجام بدهید. مکث کرم موبر نباید بیش از میزان پیشنهاد شده باشد. جهت از بین بردن مو های زائد صورت از کرم موبر مخصوص صورت استفاده کنید. در ضمن پس از استفاده از کرم موبر، ناحیه را با دقت بشویید و یک کرم محافظتی بکار ببرید. هرگز نباید از کرم موبر، بر روی پوستی که آسیب دیده و ملتهب شده استفاده نمایید. استفاده از کرم موبر بر روی زخم ها ، بریدگی ها و یا حتی سوختگی ها مجاز نمی باشد.

 

منبع: https://www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.