پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

انتخاب کاندیشنر مناسب برای 9 نوع از مو های مختلف

0

در زمان های قدیم مراقبت از مو ها به شامپو زدن و یا شستن آن ها با پاک کننده های ساده موجود در آن زمان، محدود بود. اما امروزه با معرفی سرم ها، ماسک ها، نرم کننده ها و کاندیشنر های مختلف، مراقبت از مو ها وارد عرصه جدیدی شده و به دست آوردن مو هایی زیبا و براق برای همه ی افراد امکان پذیر شده است. اما این تنوع محصول در بازار انتخاب را نیز دشوارتر ساخته و باعث شده است که اغلب افراد، تنها به تبلیغات و یا به اسم یک برند بسنده نموده و محصولات زیبایی خود را با توجه به نیاز اصلی خود تهیه نکنند. در این مقاله از سایت زیگیل به این موضوع بیشتر پرداخته ایم و عوامل مهمی که در انتخاب کاندیشنر مناسب باید در نظر بگیرید، مورد بررسی قرار داده ایم.

انتخاب کاندیشنر مناسب

انتخاب کاندیشنر

ممکن است فکر کنید که مراقبت از مو به سادگی شامپو زدن امکان پذیر است. شامپو زدن فرآیندی است که در آن به مو روغن های طبیعی مورد نیاز را برای حفظ سلامتی اش می دهند. تقویت کننده ها (کاندیشنرها) رطوبت را پس از شامپو زدن تقویت کرده و سعی در ترمیم صدمات وارده و سالم نگهداشتن مو دارند.

همراهان مجله ی زیگیل؛ به یاد داشته باشید انواع مختلفی کاندیشنر در بازار وجود دارند که هر کدام مختص مویی خاص می باشند. این محصولات با توجه به موی نرم ، موی صاف و موی فر یا مو های خشک و چرب تفاوت دارند.

انتخاب کاندیشنر مناسب

انتخاب کاندیشنر بر اساس ساختار مو

مو های صاف و نرم: برای مو های صاف و نرم از کاندیشنر حجم دهنده استفاده نمایید. اگر دارای موهای صاف و ابریشمی بدون مشکل وز هستیدبهتر است از کاندیشنری مناسب بافت موی خود استفاده کنید. کاندیشنر های حجم دهنده سبک تر از فرمول معمولی می باشند و موجب سنگینی مو نمی گردند. این افراد هرگز نباید از کاندیشنر صاف کننده استفاده کنند، زیرا سنگین است و مو را هموارتر می کند.

مو های خیلی فر: مو های خیلی فر را با کاندیشنر هیدارته یا محصولات برپایه روغن محافظت نمایید. نباید هر روز موها را شامپو بزنید و هر 7 الی 14 روز شامپو زدن مو ها کافی است. شامپوی زیاد موجب از بین رفتن روغن طبیعی مو می گردد.

مو های موجدار: اگر دارای موی موجدار هستید، به دنبال کاندیشنر مرطوب کننده سبک باشید. موی موجدار در هوای مرطوب مجعد و در هوای خشک شل می گردد. اگرچه موهای موجدار نسبت به موهای فر خشک نمی باشند اما لازم است از کاندیشنر مرطوب کننده استفاده گردد. به دنبال محصولاتی باشید که روی آن ها مخصوص مو های موجدار نوشته شده باشد (نه موهای فر).

مو های فر و پرپشت: موی فر و پرپشت را با کاندیشنر هیدرات مرطوب نمایید. این کاندیشنر ها را 10 الی 15 دقیقه روی مو قرار داده و سپس بشویید.  همچنین می توانید کاندیشنر اسپری تهیه و به موی خشک یا مرطوب اسپری نموده و آن را هیدراته و نرم سازید.

انتخاب کاندیشنر مناسب

انتخاب کاندیشنر جهت سلامت مو

کاندیشنر های ضد شوره: به دنبال کاندیشنر  های ضد شوره و همین طور فاقد اسانس باشید. شوره سر مشکل پوستی بوده و جزئی از مشکلات مربوط به مو تلقی نمی گردد. شوره همان پوست های مرده سر می باشند که از پوست سر جدا می گردند.

مو های رنگ شده: اگر مو های خود را رنگ کردید از کاندیشنر مخصوص مو های رنگ شده استفاده نمایید. جهت ماندگاری رنگ مو از این کاندیشنر استفاده کنید. این کاندیشنر به مو اجازه نگهداشته شدن رنگ را برای مدت طولانی تری می دهد.

مو های شل و چرب: اگر دارای موهای شل و چربی هستید از محصولات حجم دهنده استفاده نمایید. اگر دارای موهای چربی هستید از مصرف محصولات هیدارته یا مرطوب کننده پرهیز کنید، زیرا باعث چرب تر شدن مو می گردد. بیشتر به دنبال محصولاتی با عناوین حجم دهنده، سبک، صاف کننده و یا متعادل کننده باشید.

موی خشک: از حالت دهنده هیدراته روی موی خشک استفاده نمایید. اگر مو های شما صدمه دیده یا شکننده نیست اما خشک است از محصولاتی تحت عنوان هیدراته، مرطوب کننده، متعادل کننده استفاده نمایید.

انتخاب کاندیشنر مناسب

موی خشک و وزی: در صورتی که دارای موی خشک و وزی هستید از کاندیشنر ترمیمی استفاده کنید. برای این نوع مو ضروری است از فرمول های قوی استفاده نمایید. مو معمولا در تماس با حرارت صدمه دیده و خشک می گردد اما خشکی مو تنها به دلیل گرمای حالت داده به مو نمی باشد. خشکی مو ممکن است به علت عدم تولید کافی چربی پوست باشد. همچنین روغن نارگیل جهت مو های خشک مفید می باشد.

 

 

 

 

منبع: https://www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.