پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

شکست سیستم تشخیص چهره گوشی هوشمند iphone X

0

شرکت اپل یکی از بزرگترین و برترین تولیدکنندگان محصولات دیجیتال و به خصوص گوشی‌های هوشمند است و توانسته تا چندین سال با تولید محصولاتش در قالب سری محصولاتی با نام iphone محبوبیت زیادی را در بین کاربران سرتاسر جهان به دست آورد. این محبوبیت به حدی رسیده است که در انتشار آخرین محصولش یعنی گوشی هوشمند iphone X ، در پشت درب‌های بسته فروشگاه‌ها صف‌های بسیار طولانی ایجاد شد.

گوشی هوشمند iphone X و بررسی فریب Face ID آن

همانطور که استحضار دارید، یکی از مهم‌ترین ویژگی های iphone X که سبب محبوبیت آن شد و چشم خیلی‌ها به این ویژگی دوخته شده بود، سیستم تشخیص چهره یا به اصطلاح Face ID آن بود. شرکت اپل قبل از این ویژگی در محصولات ویژگی امنیتی Touch ID یا سیستم شناسایی اثر انگشت را نوآوری کرده بود.

گوشی هوشمند iphone X

شرکت اپل طی بیانیه‌هایی که در گذشته منتشر کرد، مدعی شده بود که این سیستم دارای تکنولوژی بالایی بوده و امکان اشتباه در آن تقریبا وجود ندارد.

دانشمندان ویتنامی و نقض Face ID

همراهان مجله اینترنتی زیگیل دانشمندان ویتنامی با استفاده از یک ماسک کامپوزیتی موفق شدند تا سیستم قدرتمند تشخیص چهره گوشی هوشمند iphone X را که حقیقتا آبروی این محصول به شمار می‌رفت را فریب داده و به گوشی نفوذ کنند. این مسئله نشان‌دهنده آن است که نمی‌توان هم اکنون اعلام کرد که این سیستم بالغ شده و باید سال‌های زیادی را بر روی طراحی و دقت آن کار کرد تا بتوان چنین سیستم قدرتمندی را ساخته و پرداخته کرد، اما باید این دل و جرئت شرکت اپل را ارج نهاد، زیرا تاکنون هیچ شرکتی دست به چنین کاری نزده است. جالب است بدانید که فیلیپ شیلر معاون ارشد شرکت اپل ادعا کرده بود که ویژگی تشخیص چهره می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی (AI) چهره واقعی را از چهره مصنوعی تشخیص دهد، اما به نظر می‌رسد که این کار صورت نگرفت.

تنها 150 دلار توانست تا Face ID را شکست دهد

گوشی هوشمند iphone X

این گروه از دانشمندان ویتنامی با استفاده از چاپگر دو بعدی ماسک مورد نظر را طراحی کرده که قیمتی در حدود 150 دلار داشت. توجه داشته باشید که بینی ماسک مورد نظر، توسط یک هنرمند دست ساز طراحی شده و پوست نیز از چنین ترفندی استفاده شد تا طبیعی جلوه کند. در مجموع می‌توان این کار بزرگ شرکت اپل را ارج نهاد اما هنوز نمی‌شود با اطمینان کامل گفت که این سیستم می‌تواند بدون عیب و ایرادی به کار خود ادامه دهد، اما توجه داشته باشید که شرکت اپل به عنوان یکی از پیشگامان مهم این تکنولوژی خواهد توانست تا در آینده هماگان را شگفت زده کند. آیا شما نیز عقیده دارید که شرکت اپل در سیستم تشخیص چهره شکست خورده است؟

منبع: https://www.zigil.ir/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

آسان دنت فورکافی رایان درمان نرم افزار مطب برفانک کافه داران خرید رپورتاژ خرید بک لینک مسواک بین دندانی ارتودنسی متخصص ارتوپدی زانو دکتر مهدی شهرستانی دکتر حمید روشندل متخصص ارتوپد فیزیوتراپی تهران بهترین متخصص ایمپلنت در تهران دکتر مهرداد فتحیان ارتودنسی ارتودنسی نامرئی در تهران دکتر سامان فلاحی متخصص ایمپلنت فیزیوتراپی پیشرفته شمیم متخصص پروستات